Oferujemy szybki test kasetkowy do diagnostyki najczęstszych infekcji przenoszonych drogą płciową. Test pochodzi od amerykańskiej firmy MobiLab (Palo Alto, California).
Test wykonywany jest z moczu, a wynik jest już po kilku minutach. Badanie obejmuje wykrywanie aż 6 patogenów:
Badanie jest szczególnie polecane kobietom z objawami infekcji pochwy lub pęcherza, ale także jako badanie przesiewowe u skąpoobjawowych Pacjentek. Wg światowych rekomendacji badanie tego typu powinniśmy oferować przy rutynowej wizycie kontrolnej.
Szkolimy się na świecie!
Jako aktywni członkowie ESHRE (ang. European Society of Human Reproduction) mamy dostęp do najnowszych szkoleń z zakresu medycyny rozrodu.
Dziś pierwszy z serii webinarów nt. endometriozy – terapia bólu.
Szkolimy się w kraju!
Czytamy literaturę medyczną. W ostatnich tygodniach m.in.:
Ponadto zaliczamy internetowy kurs nt. preeklampsji w Polsce. Choć od lat oferujemy nowoczesne badania przesiewowe i profilaktykę preeklampsji dla wszystkich naszych ciężarnych, to zawsze dobrze odświeżać wiedzę.
Już od ponad roku konsultujemy, w stworzonej z naszej inicjatywy, pierwszej na Podbeskidziu, Poradni Patologii Ciąży przy referencyjnym Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej!
Dzięki temu, że Szpital dysponuje szerokim zapleczem – Oddziałem Patologii Ciąży oraz Patologii Noworodka na najwyższym, III-im stopniu referencyjności, będziemy mogli otaczać Pacjentki kompleksową opieką medyczną.
Niedawno w ramach Poradni wykonaliśmy pierwszy w regionie inwazyjny zabieg z zakresu terapii prenatalnej płodu – amnioinfuzję. Pacjentce w 21 tyg. ciąży z bezwodziem, po wkłuciu się do jamy macicy igłą punkcyjną, uzupełniono płyn owodniowy. Zabieg przebiegł bez powikłań, a płód ma szansę na prawidłowy rozwój wewnątrzmaciczny.
Jesteśmy naprawdę szczęśliwi i dumni, z uruchomienia tej wyjątkowej Poradni!
Jako jedni z pierwszych w Polsce oferujemy test Parento – badania wykrywające nosicielstwo chorób genetycznych, dla przyszłych rodziców.
Dzięki temu można się upewnić, że dziecko nie odziedziczy chorobotwórczych mutacji, powodujących np. SMA (rdzeniowy zanik mięśni) i setki innych. Badanie w najszerszym wariancie ocenia 1700 genów – czyli wszystkie znane geny odpowiedzialne za choroby recesywne i sprzężone z płcią.
Test dostępny jest w wariancie Optimum i Maximum dla jednego, lub obu rodziców – patrz Cennik – zakładka Prowadzenie ciąży. Cena w GINEO jest jak zwykle dla Was nieco lepsza, niż w regularnych cenniku firmy Genomed/Diagnostyka.
Zachęcamy do zapoznania się z tematem diagnostyki genetycznej przed i w trakcie ciąży.
Udało nam się wyposażyć w kolejny sprzęt – profesjonalny aparat do KTG amerykańskiej firmy GE Corometrics 172, wyposażony w komplet głowic – również dla ciąży bliźniaczej.
Badanie jest nieinwazyjne i polega na wysłuchiwaniu serca płodu przez ok. 20-30 minut. Nazywane jest także testem niestresowym (NST) – pozwala położnej lub lekarzowi ocenić dobrostan płodu. Dopełnią naszą opiekę nad ciążą. Nieprawidłowy zapis KTG może oznaczać potrzebę wcześniejszego rozwiązania ciąży.
Badanie KTG wykonuje się m.in.:
– w zaawansowanej ciąży i po terminie porodu
– przy słabszym odczuwaniu ruchów
– przy hypotrofii płodu, preeklampsji, ciąży mnogiej itp.
– w ciąży powikłanej – cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, cholestazą itp.
Na zapis KTG zapraszamy w każdą środę – wymagana rejestracja telefoniczna lub internetowa.
W końcu jest u nas – profesjonalny kolposkop ZEISS 150 FC. Wyposażony w wysokiej klasy układ optyczny, aparat Canon oraz monitor medyczny Nuevo.
Kolposkopia polega na oglądaniu szyjki macicy w powiększeniu, celem poszukiwania miejsc podejrzanych o nowotworzenie. W przypadku wykrycia takich zmian pobierane są celowane wycinki do badania hist.-pat. Badanie jest niebolesne.
Kolposkopia jest badaniem koniecznym w przypadku nieprawidłowego wyniku cytologii.
Dzięki monitorowi dla Pacjentki mamy możliwość pokazania problemu na żywo w trakcie badania. Możemy także wspólnie obejrzeć, czy na szyjce jest np. “nadżerka”, torbiel Nabotha, ognisko endometriozy, czy chociażby polip.
Posiadamy certyfikat umiejętności kolposkopowych Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patologii Szyjki Macicy członka Europejskiej Federacji Kolposkopii.
Problem nietrzymania moczu dotyka w pewnym momencie życia większości kobiet.
W GINEO jesteśmy wyjątkowo dobrze przygotowani do pomocy Wam w poradzeniu sobie z tą uciążliwą dolegliwością!
Szkolimy się z zakresu uroginekologii – m.in. uczestniczyliśmy w ostatnim miesiącu w wyjątkowym kursie pod kierunkiem prof. Jacka Kociszewskiego ze Szpitala w Hagen-Haspe. Dwudniowy kurs obejmował techniki badania USG uroginekologicznego – oceniamy w nim cewkę i pęcherz moczowy, a także pozostałe kompartmenty miednicy. Dobra diagnostyka jest podstawą skutecznego leczenia. Ponadto poruszane były zagadnienia z zakresu terapii:
– fizjoterapia uroginekologiczna
– pessary podcewkowe
– tampony Contam
– leczenie farmakologiczne
– leczenie z użyciem lasera frakcyjnego
– leczenie chirurgiczne
Wszystkie te metody możemy zaproponować Wam w GINEO! Zapraszamy na wizytę.
W GINEO śledzimy nowości. Wychodząc naprzeciw częstemu problemowi przewlekłych infekcji pochwowych, wprowadzamy możliwość wykonania badania na tzw. bakteryjną waginozę – BV. Jest to niezwykle czułe badanie, które ocenia obecność 7 ważnych drobnoustrojów:
Szczególnie polecamy to badanie, Pacjentkom, u których dotychczasowe wyniki badań nie pozwalają zidentyfikować przyczyny przykrych dolegliwości – upławów, uczucia podrażnienia lub nieprzyjemnego zapachu. Badanie polega na pobraniu wymazu z pochwy i jest zupełnie niebolesne. Z uwagi na to, że badanie wykonywane jest techniką wykrywania materiału genetycznego patogenów, tzw. PCR – jest badaniem bardzo czułym i rzetelnym.
Zachęcamy do rozmowy o nowoczesnej diagnostyce – dobrej dla Ciebie.
Fizjoterapia dla kobiet, to nowoczesne dopełnienie opieki nad kobietą na każdym etapie jej życia. Zapewnia utrzymanie optymalnej sprawności ciała i zapobiega przykrym, kobiecym dolegliwościom. Jako jedni z pierwszych w regionie oferujemy opiekę fizjoterapeuty w pełnej współpracy z lekarzem ginekologiem.
Zajęcia prowadzi specjalizująca się w pracy z kobietami certyfikowana fizjoterapeutka Beata Lorek z Fizjo4Fit. Przy pierwszej wizycie zbierze z Tobą wnikliwy wywiad oraz przeprowadzi badanie fizjoterapeutyczne. Tylko prawidłowa identyfikacja źródła dolegliwości pozwala bowiem na skuteczną terapie. Pani fizjoterapeutka w swojej pracy wspomaga się także naszym nowoczesnym aparatem USG, co jest szczególnie przydatne w ocenie funkcji mięśni dna miednicy.
Zachęcamy do konsultacji z fizjoterapeutką dla kobiet w GINEO!
W GINEO oferujemy szeroki wachlarz metod antykoncepcji. Dobieramy metodę do Waszych potrzeb i zawsze wspólnie omawiamy dostępne opcje.
Szczególnie doceniamy wkładki wewnątrzmaciczne. Jest to niezwykle wygodna, długoterminowa metoda antykoncepcji (do 5 lat). Najwyższa skuteczność antykoncepcji w stosunku do innych metod. Radykalne ograniczenie krwawień miesiączkowych.
Z punktu widzenia medycznego ważne jest dla nas bezpieczeństwo. Typowa tabletka antykoncepcyjna zwiększa ryzyko zakrzepicy żylnej, czy nowotworu piersi. Przy wkładce wewnątrzmacicznej tego ryzyka nie obserwujemy, a dodatkowo obniża się ryzyko nowotworu macicy (endometrium).
Optymalny czas na założenie, to kilka tygodni po porodzie, lub w czasie trwania miesiączki. Wymagane jest posiadanie aktualnego wyniku cytologii szyjki macicy. Z kolei usunięcie wkładki możliwe jest w każdej chwili.
Zachęcamy do rozmowy o antykoncepcji dobrej dla Ciebie.
Opieka położnicza, to element kompleksowego prowadzenia ciąży i porodu w nowoczesnym położnictwie. To właśnie położna spędza w czasie porodu najwięcej czasu z rodzącą. W GINEO uważamy, że ten kontakt powinien zacząć się już wcześniej – na etapie przygotowania do porodu.
Szczególnie polecamy unikalną możliwość oceny wymiarów miednicy i poradnictwa w zakresie przygotowania dróg rodnych do porodu. Dzięki nowoczesnym technikom znacząco redukujemy ryzyko nacięcia krocza przy porodzie i urazu dróg rodnych
Zachęcamy do konsultacji z położną w GINEO!
Zbliża się sezon zachorowań na grypę, który obejmuje okres od września do kwietnia. Zachęcamy Pacjentki do szczepień ochronnych. Jest to szczególnie zalecane w okresie ciąży, gdy każda infekcja u matki może skomplikować przebieg ciąży i dobrostan maluszka w brzuchu.
Ma to także kapitalne znaczenie w obecnej sytuacji pandemii koronawirusem, gdzie objawy obu chorób mogą być podobne.
Przypominamy także o, często zaniedbywanym, szczepieniu przypominającym na krztusiec – zalecanym po 28 tygodniu ciąży. Ma za zadanie zabezpieczyć w przeciwciała noworodka, przez pierwsze 6 miesięcy życia.
Zachęcamy do rozmowy na temat szczepień w ciąży i zapraszamy do GINEO!
Dziękujemy za zaufanie Pacjentkom, które się do nas zgłaszają! To dla nas nieustanna motywacja do działania.
A od jednej z naszych Pacjentek – Pani Izy, otrzymaliśmy dziś piękny prezent – nasz pierwszy kwiatek – będzie teraz umilał czas w recepcji. Dziękujemy!
Zapraszamy do rezerwacji terminów elektronicznie lub telefonicznie. Przypominamy, że wykonujemy także badania prenatalne!
Zapraszamy!
W ostatni weekend odbyliśmy kolejny kurs mistrzowski London School of Ultrasound. Intensywne szkolenie dotyczyło wykorzystania technologii 3D USG w ocenie mózgowia płodu.
Rutynowe badanie prenatalne przewiduje ocenę mózgu płodu jedynie w podstawowym stopniu. Badanie neurosonograficzne to wyjątkowa usługa, którą oferujemy w GINEO. Polega na detalicznej ocenie budowy i rozwoju mózgu – stanowi rozszerzenie diagnostyki.
Przypominamy tutaj, że mamy także możliwości kierowania Pacjentek ciężarnych na badanie MR (rezonans magnetyczny), który przydaje się szczególnie w ocenie patologii ośrodkowego układu nerwowego, czy klatki piersiowej.
Zapraszamy Was na wnikliwe badania prenatalne do Gineo!
Otwieram się dla Was! Pierwsze terminy przyjęć od 03 sierpnia 2020. Zapisy możliwe internetowo – poprzez przycisk “UMÓW WIZYTĘ” lub telefonicznie – 66 77 43 400.
Na zdjęciu tzw. White Journal, czyli sztandarowy w świecie miesięcznik dotyczący ultrasonografii w ginekologii i położnictwie. Wydawany w Londynie pod auspicjami ISUOG (ang. International of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology).
Od wielu lat jesteśmy obecni na największych na świecie wydarzeniach edukacyjnych w ginekologii i położnictwie – kongresach, kursach, warsztatach. Wyjeżdżamy na indywidualne staże do najlepszych ośrodków. Jesteśmy również członkami wielu organizacji naukowych, dzięki czemu regularnie otrzymujemy czasopisma branżowe. Są to niezwykle renomowane publikacje, dzięki którym mamy najnowsze informacje na temat diagnostyki i leczenia – z tzw. pierwszej ręki. Często na wiele lat przed ich rozpowszechnieniem z naszym kraju.
W ostatni weekend braliśmy udział w kursie organizowanym przez London School of Ultrasound. To znana na świecie instytucja zajmująca się diagnostyką prenatalną na najwyższym, światowym poziomie. Kurs ten rozpoczyna cykl szkoleń “Fetal Dysmorphology” – mamy zamiar przejść cały, cykl. Oznacza to szkolenie raz w miesiącu, na przestrzeni kilku lat. To naprawdę imponujący projekt!
W ostatnią niedzielę braliśmy udział w webinarze organizowanym przez FMF – Fetal Medicine Foundation. Fundacja jest prowadzona przez prof. Kyprosa H. Nicolaidesa – to ikoniczna już postać w światowej perinatologii. Webinary są organizowane w zastępstwie corocznego, światowego kongresu, na który zwykliśmy jeździć. Niestety w związku z pandemią COVID-19 wydarzenie zostało odwołane.
Dzięki cotygodniowej transmisji możemy jednak spotkać się z wykładowcami z całego świata i stale rozwijać nasze kompetencje.
Odwiedź nas
Górna 10, 43-400 Cieszyn
rejestracja@gineo.pl
Telefon
66 77 43 400